Phone

+123-456-7890

Email

[email protected]

Opening Hours

Mon - Fri: 7AM - 7PM

Wybierając wyszukiwarkę internetową wiele ludzi korzysta z tej najczęściej rekomendowanej przez inne osoby lub też z takiej, której adres najprościej zapamiętać, a tymczasem wyszukiwarki absolutnie nie muszą być najlepszym źródłem danych o stronach internetowych. Od wyszukiwania stron internetowych jest katalog stron, seo katalog lub katalog www, nazywany także katalogiem online. W katalogach przeważnie można znaleźć kategorie ogólne takie jak Aktualności i media, Biznes i finanse, Komputery, Motoryzacja czy inne. Jednak w każdej naczelnej grupie można odnaleźć także pod kategorie co znacznie uproszcza wyszukiwanie konkretnej witryny po jej nazwie czy też zagadnieniu. Niekiedy w katalogach witryny rozdzielane są alfabetycznie co także ułatwia zadanie, szczególnie jeśli nazwę tylko kojarzymy.

Kreowanie katalogów stron na pozór jest bezsensowne, ponieważ wszystkie dane można odszukać po wprowadzeniu odpowiedniej hasła w wyszukiwarkę. Tymczasem jednakże katalog stron jest bardziej pomocny aniżeli niejedna klasyczna wyszukiwarka. Seo katalog przeważnie zawiera spis stron pod podanymi kategoriami na przykład Rozrywka, Technika, Zdrowie, Media czy Praca i kariera. Dzięki takiemu zaszufladkowaniu witryn da się znaleźć wszelkie podobne tematycznie strony w jednym miejscu. Katalog stron to bardzo wygodne narzędzie także wtedy, gdy ktoś chce porównać dwie firmy z danej dziedziny za pomocą ich stron internetowych, ponieważ wtedy ma możliwość przeszukiwać wśród linków do witryn.

Poszukując linku do witryny danej firmy da się wykonać to za pośrednictwem wyszukiwarki internetowej lub użyć katalogu stron. Katalog stron tematycznych ułożony jest według określonych tematów. Firmy z branży rozrywkowej można znaleźć pod kategorią Rozrywka, zaś strony z ogłoszeniami motoryzacyjnymi najprawdopodobniej odnajdą się w kategorii Motoryzacja. Seo katalog to również katalog internetowy, w którym można odnaleźć wykaz witryn ułożonywedle danych kryteriów przykładowo wedle rankingu znajomości witryn czy też alfabetycznie według określenia witryny internetowej. Szukanie witryn w katalogu ułatwiają dane kategorie czy też bardziej szczegółowe podkategorie.

Recommended Articles