Phone

+123-456-7890

Email

[email protected]

Opening Hours

Mon - Fri: 7AM - 7PM

Cechą główną satyry jest żartobliwość o negatywnym zabarwieniu, karykaturalność, piętnowanie, a na pewno brak propozycji pozytywnych rozwiązań ze strony artysty. To pokazywanie rzeczywistości w krzywym zwierciadle, krytycyzm i ironia. Ze względu na budowę można rozróżnić monolog i dialog. Jej podstawowymi instrumentem jest karykatura będąca też formą literacką. Ze względu na treść rozróżniamy satyrę społeczno-obyczajową, przygodową, filozoficzną, literacką a także polityczną. Ta ostatnia może prowadzić do protestów i ostrych kontrowersji zwłaszcza, jeśli dotyczy głowy kraju. O ile publiczne użycie i pokazanie karykatury w sposób negatywny może zrodzić oburzenie i obrazę, o tyle namalowanie karykatury na imprezie będzie początkiem dobrej zabawy i śmiechu. Bardzo ważne jest wyczucie a także odpowiedni czas i miejsce. Dla urozmaicenia wszelkiego typu spotkań, bankietów, festynów i pikników możemy wynająć profesjonalnego karykaturzystę, a wszyscy goście będą pozytywnie zaskoczeni. Format i technikę karykatury można dostosować do życzenia klienta, lecz robione na żywo zawsze zadziwiają zebranych szybkością i podobieństwem. Średnio, godzina tego typu rozrywki kosztuje około 300zł, ale trzeba również doliczyć przejazd w dwie strony. Subtelne wykonanie karykatury na imprezie, każdego z jej członków stanowi idealne uzupełnienie zabawy, powód do żartów z samego siebie i wspaniałe uwiecznienie chwil. Wykonanie jednego malunku trwa od kilku do kilkunastu minut, a na zakończenie prace są dawane ich właścicielom. Karykatury pełnią też rolę reklamy, dlatego na specjalne zlecenie w rogu umieszcza się również niewielkie logo firmy i datę. Osoby będące artystami w szanujących się firmach nie są przypadkowe. Skończyły szkoły i studia o kierunku plastycznym, posiadają odpowiednią prezencję i podczas pracy nie piją alkoholu.

Recommended Articles