Phone

+123-456-7890

Email

[email protected]

Opening Hours

Mon - Fri: 7AM - 7PM

Pośród polskich miast wyróżnia się na pewno Warszawa, ponieważ jest to nie tylko główne miasto, ale również miasto, w którym można zobaczyć bardzo dużą liczbę zabytków i interesujących miejsc. Co warto zobaczyć? Przebywając w stolicy na wakacje trzeba przede wszystkim przespacerować się po Parku Łazienkowskim, który oferuje między innymi koncerty fortepianowe przy pomniku Fryderyka Chopina, czy też zobaczyć intrygujący Pałac Łazienkowski. Po drodze można także obejrzeć Starą Pomarańczarnię, Biały Domek lub Letni Teatr na Wyspie. Przy Parku Łazienkowskiego można znaleźć także sławny Belweder. Gdzie się wybrać, aby obejrzeć unikatowe zabytki? Godne obejrzenia jest również Stare Miasto. Na rynku Starego Miasta można znaleźć między innymi symbol Warszawy – pomnik Syrenki Warszawskiej, a także stare kamienice, w których mieszkali słynni Polacy tacy, jak Maria Skłodowska Curie czy Fryderyk Chopin. Warto także oddalić się trochę od centrum miasta i pojechać obejrzeć Pałac w Wilanowie. Pałac ten został wybudowany w latach 1677-1696 dla króla Jana III Sobieskiego według projektu Augustyna Locciego i później przebudowywany przez kolejnych właścicieli Wilanowa. Do dziś obiekt ten zachował się w świetnym stanie i warto go zwiedzić. Pałac oraz wystawy czasowe w Oranżerii udostępnione są dla turystów przez cały rok, więc można tutaj przyjechać także na ferie zimowe.

Recommended Articles